Každá žena by chcela byť krásna, starať sa o zovňajšok,  o svoje ruky a túži po pekných prirodzene vyzerajúcich nechtoch. Prirodzené nechty sú ľahko zraniteľné, často štiepavé a lámavé.

Riešením problémov s nechtami je modelácia umelých nechtov, ktoré zbavia zákazníčky o každodenné starosti o nechty a zvyšuje trvácnosť farebných lakov. Gélové nechty sú najčastejším a najlepším riešením problémových nechtov, nevyžadujú špeciálnu starostlivosť, vyzerajú prirodzene. S peknou upravenou rukou a nechtami Vám stúpne Vaše sebavedomie.

 Hneď na začiatok netreba strieľať vysoko a treba začať s prirodzenou dĺžkou, lepšie kratšie ako dlhšie.  Rýchlejšie si zvyknete na manipuláciu s nimi, keď Vám postupne budú nechtíky rásť.  Pretože ak  sa Vaše nechty stále lámu, nemáte čas na to aby ste si zvykli na prácu aj s dlhými nechtami.  Ja osobne nosím cca 2-4 cm nechty a robím úplne všetko.  Samozrejme netreba skúšať čo všetko vydržia, je to predsa len niečo na Vašich rukách a netvrdím, že sú nezničiteľné. Zlé narábanie môže nechty polámať. Je to všetko len zvyk.

 Ak sa niekedy po nosení gélových nechtov rozhodnete dať ich preč, navštívte radšej odborníkov, aby ste si nepoškodili vlastné nechty.  Neodstraňujte si ich sami!!!!

V  súčasnosti existuje viacero spôsobov modelácie.

Pri všetkých metódach nechty držia, vyzerajú celkom prirodzene a nepoškodzujú prírodné nechty, pokiaľ sú aplikované správne s kvalitným materiálom. Pri pravidelnom dopĺňaní je trvácnosť zhruba 3 – 4 týždne . Každá modelácia spočíva v základnom ošetrení nechtov a ich okolia, nalepením tipov, prípadne predĺženia na šablóny, modelácie tzv. “C” oblúka a ukončená masážou nechtového lôžka so špeciálnym olejčekom na výživu nechtov.

Gélové nechty sa vyznačujú trvanlivosťou, pružnosťou, odolnosťou  a tiež by mali pôsobiť prirodzeným vzhľadom.


Gélové nechty

Klasická modelácia gélových nechtov je známa a osvedčená už niekoľko rokov. Je to systém modelácie pochádzajúci z dentálnej medicíny, patentovaný v r. 1984, svetlom vytvrdzovaný plast.

Gél obsahuje fotoradikály, ktoré pôsobením UV žiarenia spôsobujú vytvrdnutie gélu. Gélové nechty sú úžasnou ozdobou na akúkoľvek príležitosť.. Nemusíte netrpezlivo čakať aby vám nechty dorástli  a potom sa báť aby sa jeden nezlomil.

Stačí nájsť správnu nechtovú dizajnérku a za cca 60 min, Vám vyčaruje krásne nechty.  Môžete si vybrať z množstva farieb a tvarov a čo je najúžasnejšie už nemusíte čakať dlhé hodiny kým Vám lak uschne.


Powder gél

Novinkou je modelácia umelých nechtov je systémom POWDER GÉL zn. LECHAT.

LeChat pochádza z USA. Je to renomovaná a vysoko profesionálna americká firma.
Má tím odborníkov a špecialistov, ktorí neustále inovovujú a zdokonaľujú prípravky a technologické postupy.
LeChat nie je jeden z mnohých producentov v nechtovej oblasti, ale aj spoľahlivý partner pre svoje exkluzívne zastúpenia vo vyše 40 krajinách na piatich kontinentoch – Ameriky, Európy, Austrálie, Ázie a Afriky.

Powder gél má úžasnú výhodu a to, že vôbec nepáli pri vytvrdzovaní v UV lampe. Poviete si, to je akryl, ale mýlite sa. Tento systém nemá s akrylom nič spoločné. Powder Gel Lechat je metóda modelovania gélom na nechty. Je to profesionálna technika, vysoká kvalita a jednoduchosť práce.

 Je to gelový púder a preto nechtíky vyzerajú oveľa jemnejšie a prirodzené. Výborne sa aplikuje na prirodzené nechty, ktoré Vám postupne pekne vyrastajú nelámu sa.

 Vynikajúce na spevnenie Vašich prirodzených nechtov bez lepenia tipov.

 Vyskúšajte a neoľutujete!


Gél lak – bio gél

Ďalšia NOVÁ zaujímavá metóda je spevňovanie prírodných nechtov BIO gélom – NOBILITY  alebo tzv. Gél lak, ktorý sa taktiež vytvrdzuje v UV lampe, ale nanáša sa iba v tenkých vrstvách vo forme lakovania a dajú sa odstrániť odstraňovačom alebo jemným pilovaním.

Špeciálne laky, ktoré boli vyvinuté na báze gélu a aplikujú sa na vlastné prírodné nechty. Ide o prelom lakovania v manikúre. Prvou a pre dámy, ktoré sa boja poškodenia vlastných nechtov gélom alebo akrylom, dôležitou správou je, že tieto unikátne laky nepoškodzujú prírodné nechty.

Za  30-45 minút máte nalakované a hlavne suché nechty. Už žiadne hodiny sušenia  a potom „bum“ a aj tak sa to niekde potlačí alebo oškrie.  Takéto lakovanie Vám vydrží 2 týždne bez toho, aby sa vám  poškodili.

Trvácnosť závisí od Vašich prirodzených nechtov. Čím tvrdšie prírodné nechty, tým lepšie to drží. Už žiadne obité končeky laku na nechtoch po 2- 3 dňoch. Gél – lak to vyriešil !!!