Piercing je v dnešnej dobe ozdoba tela, pre niekoho to môže byť životný postoj, pre iného zasa módny tred. Piercing ako symbol moci nie je žiadnou novinkou, je to forma ozdobovania tela známa storočia. Piercingom sa zdobili už v dávnych dobách používali a zdobili sa Inkovia v Peru, či Aztékovia a Mayovia v Mexiku. Niesol rituálny význam. Dnešná podoba sa začala propagovať koncom 19. storočia v USA.
Či už sa jedná o akúkoľvek formu, každá prepichnutá časť tela piercingom si vyžaduje dôkladnú starostlivosť. Veľmi dôležitý je prístup prepichnutého miesta kontakt s vodou je nevhodný. HYPERLINK “javascript:void(0)” Prvé dni by sa piercingu nemalo ani dotýkať a mala by sa manipulácia s piercingom znížiť na minimum. Dbať na dezinferkciu.
Najčastejším miestom piercingu je ucho. Bolo to aj miesto, ktoré si ľudia šperkami ozdobovali. Krúžok v uchu mal aj Shakespeare alebo Caesar.
Šperk v nose nosí napríklad Madonna alebo Lenny Kravitz. Podľa indického lekárstva sa na ľavej strane nosa nachádzajú body spojené so ženskými reprodukčnými orgánmi, preto uľahčuje pôrod a zmierňuje menštruačné bolesti. Práve preto sa šperky dávali v minulosti na túto stranu nosa.
Piercing jazyka má dve stránky: nemusí sa vám najjednoduchšie jesť a rozprávať (aspoň v prvých dňoch), na druhej strane je skrytý a nikto nemusí vedieť, že ho máte.
Šperk v pupku je veľmi vzrušujúci, najmä preto, že pupok je erotogénnou zónou.
Piercing obočia svojou nenápadnou krásou zvýrazní Vašu tvár, a dopraje Vám pocit jedinečnosti. Je veľmi obľúbeným miestom u žien i mužov, keď sa takmer bezbolestne prepichuje veľmi tenká koža pri obočí. Takáto ozdoba zvýrazňuje krásu očí a krivky celej tváre.