Nohy nás nosia celý život, a nie vždy je to ľahká úloha. Cez deň v topánkach veľa hodín, večer potom bývajú napuchnuté, bolia, v noci sa dostavujú kŕče. V dôsledku našich chýb sa objavujú pľuzgiere, otlaky, kurie oká, popraskané päty, dermatomykóza a iné poškodenia.

Naše nohy si zaslúžia dôkladnú starostlivosť a preto by sme mali raz mesačne navštíviť pedikérku. Pedikérka odbornou prácou upokojí otlaky, oživí krvný obeh a upraví nechty. Môže vyriešiť pľuzgiere, kurie oká a mozole. Pedikúra zaisťuje dobrú službu Vašim nohám v ďalších rokoch, preto nezabúdajte, že prevencia je lepšia ako liečba.

Na trhu je viacero druhov pedikúry: klasická mokrá pedikúra, suchá tzv. medicínska pedikúra
Predovšetkým si chodidlá dezinfikujeme a zhodnotíme aké ošetrenie by bolo vhodné…
Mnoho pedikérok začína po kúpeli ošetrením otlakov. U nás sa začína čistením nechtového lôžka. Podľa našich skúseností, sa nečistoty z neho tak lepšie odstraňujú. Upravíme celé okolie nechtov. Ďalším krokom je starostlivosť o nechty. Skrátenie, úprava nechtu do krásneho a zdravého tvaru a ľahkého dohladenie. Ale hneď na to sa odstraňujú otlaky škrabkou alebo skalpelom. Nie vždy je potrebné a nutné použiť skalpel alebo žiletku. Čím viac sa orezáva, tým viac koža rastie a hrubne. Nohy sa skúmajú nielen pohľadom, ale aj hmatom. Na záver sa šľapy dohladia.
Posledný krok sa príjemná uvoľňujúca krátka masáž na pohodlnom kresle.
Medzi mokrou a suchou pedikúrou nie je rozdiel v postupe, len sa líšia od seba v tom, že pri mokrej pedikúre sa zhrubnutá koža zmäkčuje na základe vodného kúpeľa a pri suchej pedikúre sa zhrubnutá koža odstraňuje za sucha pomocou rôznych brúsnych frézok.

Celá procedúra bude trvať 45 – 60 minút.

Ďalšie služby spojené s pedikúrou

odstránenie kurích ôk
riešenie zhrubnutých nechtov
riešenie zarastených nechtov
masáž dolných končatín
lakovanie nechtov (výber rôznych farieb, francúzska pedikúra, zdobenie nechtov